Module Border Module Border
  شرح خبر 
97/10/18
کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده
کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده در اتاق تعاون استان اصفهان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، در راستای اجرای وظائف محوله و به منظور راهنمایی در خصوص تکالیف مالیاتی و پیشگیری از بروز مشکلات مالیاتی برای تعاونی ها، کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده با حضور مدیران تعاونی ها توسط مرکز آموزش اتاق تعاون برگزار شد.

سید محمد موسوی کارشناس ارشد مالیاتی و مشاور مالیاتی اتاق تعاون در این کارگاه گفت: هر کشور برای امکان تداوم ارائه خدمات خود نیازمند درآمدهای پایدار بوده که در این میان یکی از منابع درآمد برای دولت‌ها، دریافت مالیات‌های مستقیم است. از دیگر سو زیرساخت نظام مالیاتی در هر کشور، شفافیت و شناسایی مالیات دهنده‌گان اصلی است که این مساله نیز یکی از دلایل ایجاد ساختار مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات است.

موسوی افزود: مالیات به عنوان یکی از درآمدهای اصلی کشورها محسوب شده که طبق قوانین داخلی آن کشور، جهت بهبود وضعیت رفاهی و اقتصادی و خدمات زیر ساخت استفاده می شود. نظر به اهمیت نقش مالیات در جوامع امروز و نیاز روز افزون کشورها، چگونگی همراهی با دولت مسئله ای حایز اهمیت است که در همین راستا چگونگی اظهارنامه نویسی اهمیت مضاعفی می یابد.

وی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، چگونگی تعامل هرچه صریحتر دولت و تعاونگران مشمول قانون مالیاتی کشور است.

این کارگاه که با حضور مدیران عامل و مدیران مالی تعاونی ها با هدف آشنایی با کلیات قوانین مالیاتی و قانون مالیات بر ارزش افزوده برگزار شد، مشاور مالیاتی اتاق با اشاره به مفاد قانون، به بیان معافیت های مالیاتی تعاونی ها در قانون، تعریف مالیات بر ارزش افزوده، تاثیر آن بر اقتصاد و قیمت تمام شده و ضرورت اجرای مالیات بر ارزش افزوده درنظام جامع مالیاتی، شیوه اجرای مالیات بر ارزش افزوده و چگونگی تکمیل اظهارنامه و پرداخت مالیات و عوارض متعلقه پرداخت.

 در ادامه کارگاه، به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ لازم ارائه و توضیحاتی در خصوص انواع صورتحسابها و نحوه صدور آنها، وظایف قانونی مودیان مالیات بر ارزش افزوده، ترتیب ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده، صدور صورتحساب های عمومی فروش کالا و ارائه خدمات مطابق قانون و صدور صورتحساب عمومی فروش کالا بیان شد.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

Module Border Module Border
Copyright (c) 1398/07/01 taavon.e-ir.com
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا