Module Border Module Border
  شرح خبر 
99/04/25
نبود برنامه استراتژیک ریشه اصلی مشکلات بخش دامپروری
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع کشاورزی، گوشت و مرغ از موضوعات بسیار با اهمیت بوده که لازم است کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به مشکلات ایجاده شده در این بخش ورود پیدا کند. ریشه اصلی مشکلات در بخش دامپروری، عدم وجود برنامه استراتژیک در این حوزه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، مقتدایی در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون استان اصفهان که با حضور مدیران اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی استان و رئیس و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان در محل اتاق تعاون برگزار شد، اظهار داشت: من موضوع را در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار می دهم و گزارشی را تهیه و پس از طرح و بررسی در کمیسیون از رئیس جمهور می خواهیم اقدام مقتضی در این خصوص را انجام دهند.

وی بیان داشت: در گذشته به معاون وزیر گفتم، ما چون برنامه استراتژیک در دامداری نداریم، دچار مشکل هستیم. برنامه ثابتی را برای تولید و صادرات در گوشت ، مرغ و محصولات کشاورزی نداریم. تولیدکننده نمی تواند برنامه ریزی کند و نسبت به آینده تصمیم گیری کند.

 این نماینده مجلس تصریح کرد: لازمه کار این است که اعضای کمیسیون کشاورزی و دامداری اتاق تعاون بعنوان مطلعین بخش دامداری و کشاورزی به صورت کارشناسی شده مشکلات این حوزه را دسته بندی و به ما بدهند تا پیگیری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز اظهار داشت: در سال جاری شیوع ویروس منحوس کرونا، کلیه ی فعالیت ها را تحت تاثیر قرار داده است و از همه مهم تر بحث گردشگری است که در روستاها زمین تخصیص داده بودیم و شرکت هایی فعال بودند که متاسفانه همه تعطیل شدند و خسارات فراوانی را نیز متحمل شدند و ضرر و زیان هنگفتی متوجه آنان شد.

مرادمند گفت: باید یادآور شویم خسارات خفته ای ناشی از این عارضه وجود دارد که هنوز خودش را نشان نداده است. باید اذعان کنیم صنعت دامپروری و شیر و گوشت بعد از نفت مناسب ترین تولید برای سرمایه گذاری است و حساسیت های فراوانی به دلیل نیازهای مردم در نوسانات قیمت آن ها وجود دارد.

سید محمد میرهادیان رئیس اتاق تعاون استان اصفهان با اشاره به اهمیت حضور مسئولین در جمع فعالان اقتصادی عرصه کشاورزی، این حضور را مایه برکت و موثر در روند فعالیت و تولید در استان دانست و اظهار داشت:  حضور مدیران در جمع فعالان و تولیدکنندگان و بررسی مشکلات آنان قطعا می تواند در اتخاذ تصمیمات در سطح استانی و ملی تاثیرگذار و راهگشا باشد.

رئیس اتاق تعاون گفت: در جمع اعضای کمیسیون های تخصصی، ما همواره به دنبال راهکارهای اجرایی و عملیاتی بوده ایم و سعی در طرح و پیگیری مسائل اساسی داشته ایم و با توجه به حضور مدیران اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی استان در کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون، این کمیسیون می تواند بعنوان بازوی کارشناسی نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان عمل کند.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

Module Border Module Border
Copyright (c) 1399/11/09 اتاق تعاون استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا